·
-- Talireiting

· Petangiaasta 2003

Uudis 2007 Eestlased välismaal: Eestlastel kaks võitu ja üks kaotus

Tais alanud 43. petangi maailmameistrivõistlustel on Eesti meeskond alagrupis saanud kaks võitu ja ühe kaotuse, edasipääsuks 32tugevama hulka vajatakse allesjäänud kolmest mängust vähemalt üht võitu.

Tabelid ja tulemused

Meistrivõistlusi alustas 50 riigi 52 võistkonda, korraldajatel ja tiitlikaitsjatel prantslased kasutasid õigust välja panna kaks meeskonda. Meeskonnad jagati esimesel etapil kaheksasse 6-7-liikmelisse alagruppi, igast alagrupist pääseb järgmisesse ringi neli paremat meeskonda.

Eesti koondis pidas avapäeval kolm kohtumist, Singapuriga mängiti 13:1 ja Austriat võideti 13:9, kuid kaotati 0:13 Tai teisele rivistusele. Tai II ja Madagaskar ongi kolme võiduga A-alagrupi liidrid, Eestil ja Singapuril on kirjas kaks võitu. Ühe võidu peal on avapäeva järel Filipiinid ja Austria, Malaisia on kaotanud kõiki kolm senipeetud kohtumist.

Eesti naabritest on Venemaa kaotanud esimesel päeval kõik neli mängu, Rootsil on kolm võitu ja üks kaotus, Soome on sarnaselt Eestile saanud kaks võitu ja ühe kaotuse. Läti ei osale, küll on kohal Leedu, kel kirjas kolm kaotust.

Proosilt 42 punkti

Kaheksandat korda jagatakse lisaks triode MM-tiitlile välja ka maailmameistritiitel tulistamise harjutuses. Seda võistlust alustas väga hästi Eesti esinumber Veiko Proos, kes eelvõistlusel oli 42 punktiga viies, neljas koht ehk otsepääs veerandfinaali, maailma kaheksa parema hulka jäi tal kahe punkti kaugusele. Vaheringis Proosil enam nii hästi ei läinud ja seal visatud 17 punkti andis Proosile kokkuvõttes 47 osaleja seas 20. koha. Eelringi tulemuse kordamine vaheringis oleks Proosi viinud kindlalt kaheksa parema hulka, sest neli viimast veerandfinaali pääsejat said tulemuseks 49, 42, 39 ja 35 punkti.

Rootsi esindaja Bjorn Ivarsson sai eelringis 29 punkti ja selle skooriga jagas ta Tuneesia esindajaga 22.-23. kohta ning seega oldi esimesed, kes ei pääsenud lohutusringi. Soomlane Olli Sinnema jagas 10 punktiga 42.-43. kohta, venelane Alban Pellitsari oli 7 punktiga 45.,

Tulistamisvõistlusel on jõutud pidada juba veerandfinaalidki, kus eelvõistluse parima tulemuse, 52 punktiga veerandfinaali pääsenud Yann Nauta (Thaiiti) alistas 33:32 Hiina esindaja Han Liquangi.

Samas võis üllatuste kilda arvata teise asetusega Jean Claude Bedi (Cote d’Ivoire) 20:32 (viimane, viies harjutus ehk snadi väljalöömine andis tulemuseks koguni 0:15) allajäämist Madagaskari esindajale, seitsmenda asetusega edasi saanud Sylvain Rakotoarivelole.

Eelringis alles 16 tulemust näidanud, kuid läbi lohtusringi play-offiks kuuenda asetusega saanud marokolane Abdessamad Menkari alistas kahe eelmise aasta maailmameistri, kohaliku maa uhkuse Phusa Ad Thaleungkiat’i (3. asetus) 46:44, see võiduskoor oli ka veerandfinaalide parim.

Koha nelja hulgas ehk medali (pronksi saavad endale mõlemad poolfinaalis kaotuse saanud mängijad) kindlustas ka Prantsusmaad esindav Pascal Milei (5.), kes oma veerandfinaalvastase Jannik Schaake (4.) Saksamaalt alistas skooriga 44:35. Seega sai kolmes veerandfinaalis võidu läbi lohutusringi edasi pääsenud petanker.