-- Talireiting

· Petangiaasta 2003

Uudis 2005 Eestlased välismaal: Eestlased Soomes Baltic Duppeli turniiril

Neljapäeval, 5. mail toimus Helsingis järjekordne väga populaarne paarismängu petangiturniir "Baltic Duppel". Seekord oli osavõtjaid paare natukene alla 50. Osales ka neli eestlast.

Nagu traditsiooniks on kujunenud, olid ka seekord tehtud suured alagrupid (5-6 paari ühes alagrupis) ning igast alagrupist pääses 2 parimat võistkonda 16 parema hulka, kus mängiti otse karika süsteemi. Selle turniiri hea omapära
ongi see, et alati saab palju mängida. Isegi kui alagrupist ei pääse 2 parema hulka siis on võimalus osaleda kas B või C sarjas.

Eestlastest käisid seekord osalemas Raido Raamat/Rain Uusküla, Veiko Proos (mängis paaris Jarmo Heinoneniga) ning Peeter Kulm (paaris Henri Palmqvistiga). Alagruppidest said kõik nimetatud edasi 16 parema hulka.

Esimesena pääses 8 hulka Veiko koos Heinoneniga, kes pidid aga tunnistama veerandfinaalis nappi kaotust hilisematele finaalijõudjatele (võibolla ka võitjatele, aga seda ma uudise kirjutamise hetkel ei tea, kuna kiirustasime laeva peale) Olli
Sinnemaa´le ja Juha-Pekka Sirole, seisuga 13:11. Veiko sõnul juhtisid nad 11:7, kuid eksisid snadi viskega ja vastane tegi 6 lööki ja võttis 6 punkti. Sinnemaa/Sirole kaotasid väljapääsu veerandfinaali Kulm ja Henri.

Rain/Raido võitsid väljapääs veerandfinaali mängus Mikael Gripenberg´i ja Anssi Viinikainenit seisuga 13:11. Veerandfinaalis pidid Raido ja Rain vastu võtma kaotuse Arttu Poikolainen´i käest (kes samuti jõudis hiljem finaali),
kes mängis koos oma isaga, seisuga 13:10, kusjuures lõpetamise võimalusi oli mõlemal võistkonnal.

Seega, kaks võistkonda, kus mängisid eestlased jagasid 5. - 8. kohta ning üks võistkond 9. - 16. kohta.

Head peagi algavat petangihooaega!

Rain

PS!! Soovitan kõigil sellest turniirist osa võtta, kuna tegemist on tõsti mõnusa, kevadise petangiüritusega.