·
-- Talireiting

· Petangiaasta 2003

Uudis 2004 Uudis: Tulistamises meistrid Indrek Reiter ja Merike Aava

Pühapäeval, 20. juunil Tabasalus peetud 5. Eesti meistrivõistlustel tulistamises said kuldmedali 21 mehe konkurentsis Indrek Reiter (Tabasalu PK) ja kuue naise seas Merike Aava (SK Optima).

Reiter kindlustas endale ühtlasi koha septembrikuus Prantsusmaal toimuvale tulistamise MMil. Reiterile lisaks said pühapäeval medali Gunnar Hiiu (klubitu) ja Roger Viks (SK Optima).

Naistest kindlustas Aavade perekonnale teist Eesti meistrivõistlust (teatavasti said ema-tütar kaks kirkamat medalit ka segapaarismängus) järjest kaksikvõidu seekord veel finaalis Merikese kogemustele alla jäänud Helena-Paula Aava. Pronksmedali sai Angelika Tauk. Seega kuulus SK Optimale naiste seas kolmikvõit.

Kogu paremusjärjestuse leiate siit.

Meeste karikaringid

Veerandfinaalis
võitis Gunnar Hiiu Margus Berkmanni, Indrek Reiter võitis Veiko Proosi, Margus Limberg alistas Allar Eleranna ja Roger Viks sai jagu Margo Peebost; poolfinaalis alistas Hiiu Limbergi ja Reiter Viksi, finaalis võitis Reiter Hiiu 27:26, pronksikohtumises sai Viks jagu Limbergist.

Allar Elerand: "Meeste tase oli kokkuvõttes kõigi aegade tugevaim. 12 parema hulka viis tulemus 19 punkti, kusjuures mehed pidid ka ümberviskeid tegema. Gunnar sai eelvoorus 36, mina 30 ja Reiter 27 punkti ning neid, kes üle 20 sai oli päris palju."

Võistluste raames korraldati ka rahalise auhinnafondiga tulistamise turniir, kus igaüks sai 10 krooni eest 3 viset ja kes suutis 8 m pealt kõik kuulid kastist välja tulistada, see sai finaali, kus tulistati esimese eksimuseni. Finaalis oli 6 meest: Hanno Liiva, Margo Peebo, Janek Kiisk, Veiko Proos, Margus Limberg ja Allar Elerand. Elerand ka lõpuks võitis teenides auhinnaraha 1400 krooni.

Pilk medalitabelisse

Esimesed kolm aastat tulistamises Eesti meistriks tulnud Merike Aavale oli tänavune kuld eelmise aasta pronksi järel võidupositsiooni taastamine. Indrek Reiterile oli seni Eesti tulistamise meistrivõistlustel parim tulemus 2002. aasta teine koht.

Üldises viie mänguviisi medalitabelis on aga Aava (9 kulda, 2 hõbedat, 3 pronksi) ja Reiter (6, 6, 3) teisel-kolmandal kohal. Enim medaleid on pühapäeval veerandfinaalis Indrek Reiterile kaotanud Veiko Proosil (23, 0, 3).

Järgmised Eesti meistrimedalid jagatakse välja 26. juunil, kui Tallinnas toimuvad 13. meistrivõistlused petangi põhilises mänguviisis, trios.