Ida-Virumaal tehti Eesti petangiajalugu
Kuupäev: Esmaspäev, august 14 @ 18:28:24 EEST
Teema: Uudis 2006

Ida-Virumaal, Kohtla vallas selgusid Eesti esimese meistrid segatrios, kaksikvõit läks Tallinna SK Optima mängijatele.

Kõige paremaks osutus noorte võistkond Helena-Paula Aava/Roger Viks/Martin Mänd, kes alistasid kindlalt kõik kuus vastast, võites finaalis 13:4 võistkonna, kus mängisid Merike Aava/Gern Koha/Gunnar Hiiu. Kolmanda koha said SK Optima mängijad Marju Velga ja Meelis Münt koos Tallinna SK Maestro Petanque esindaja Harry Kanistikuga, kes pronksimängus olid 13:2 paremad Maestro Petanque esindusest Kadri Arunurm/Kalju Olmre/Janek Kiisk. Viimatinimetatute klubikaaslased Ly Limberg/Margus Limberg/Margo Peebo võitsid B-turniiri ehk said 18 võistkonna seas 9. koha. C-turniiri võit (13. koht) kuulus Tartu võistkonnale Agnes Sirkel/Mati Kure/Aarne Peterson.

Päev hiljem peetud Eesti reitingukalendri turniiril "Jõhvi karikas 2006" võit kuulus Hiiumaa-Tallinna võistkonnale Katri Aavekukk/Urmes Berkmann/Margus Berkmann, kes finaalis alistasid eelmise päeva pronksitrio Velga/Münt/Kanistik. Kolmanda koha sai kohalik võistkond koosseisus Sirje Viljaste/Ivar Viljaste/Tõnu Kapper. Huvitaval kombel kuulus 13 võistkonna seas seitse paremat kohta nn segavõistkondadele. Ly Limberg/Margus Limberg/Margo Peebo olid teist päeva järjest paremad B-turniiril.

14 reitinguvõistluse järel juhib reitingutabelit Merike Aava, kel kümne parema võistluse summa on 522 punkti. Teisel kohal on Meelis Münt 512 ja kolmandal Raido Raamat 482 punktiga. Esikaheksasse mahuvad veel Rainer Vaga 470, Rain Uusküla 468, Marju Velga 467, Harry Kanistik 462 ja Urmas Berkmann 458 punktiga. Kokku on tabelis 218 petankerit.

Eeloleval nädalavahetusel võisteldakse reitingupunktidele Võrus, kus laupäeval on kavas Estonian Open kolmeliikmelistele võistkondadele ja pühapäeval "Küti karikas" paarismängus. Mõlemad võistlused on osavõtuks avatud kõikidele soovijatele.