Esimesed reitingupunktid jagati Ida-Virumaal
Kuupäev: Pühapäev, juuni 12 @ 22:34:59 EEST
Teema: Uudis 2005

2005. aasta esimesed reitingupunktid jagati Ida-Virumaal. Laupäeval kavas olnud petangikarikaketi esimese etapi trios võitsid eliitklassis JB ja amatööride seas Nuustaku. Pühapäevasel paarismänguturniiril said esikoha Meelis Münt/Allar Elerand.

Esikohad Tallinna ja Otepää petankeritele

Jõhvis laupäeval toimunud Eesti selle hooaja esimene petangireitingu võistlusel oli kavas petangikarikavõistluste keti avaetapp, millest võttis osa üle poolesaja petankeri. Eliidis sai üheksa võistkonna konkurentsis esikoha JB ja amatööride kaheksast võistkonnast oli parim Otepää meeskond.

Eliitklassis kuulus kolm paremat kohta pealinlastele. Finaalis alistas JB (Veiko Proos/Martin Mänd/Roger Viks) 13:8 võistkonna AGRP (Raido Raamat/Margo Veskimeister/Gunnar Hiiu). Pronksikohtumises alistas Keevise 12 (Marko Neemelaik/Janek Kiisk/Harry Kanistik) 13:6 hiidlaste võistkonna Dahl. Viienda koha sai parim naiskond, Stuudio 5 (Tallinn).

Amatööride turniiri esikoha viis Otepääle võistkond Nuustaku (Kaarel Tigane/Heino Vahtramäe/Boriss Hlussov/Aarne Steinbach), teine-kolmas koht kuulusid selles arvestuses Ida-Virumaa võistkondadele: 2. SK Trio (Karla Purgats/Tõnis Neiland/Juhan Neiland), 3. Mikro (Sirje Viljaste/Ivar Viljaste/Tõnu Kapper).

Asetusvõistlusel jagasid esikohta Martin Mänd ja Janek Kiisk, kelle kolme kuuli kogusumma märkekuuli suhtes oli 43 cm.

Ida-Virumaa petangikarikad viidi Tallinna

Eesti petangireitingukalendrisse kuuluvad Ida-Virumaa lahtised karikavõistlused paarismängus võitis pühapäeval Kohtla-Järvel Tallinna paar Meelis Münt/Allar Elerand.

Paari Münt/Elerand võit oli kindel, sest kaheksatunnise võistluspäeva käigus alistati kõik seitse vastast üldise punktiskooriga 91:34.

Teise koha said Ida-Virumaa läbi aegade parima tulemusena Eesti reitinguvõistlustel (senine parim oli Hillar Neilandi kolmas koht eelmise aasta üksikmänguvõistluselt, mis samuti peeti Kohtla-Järvel) Voka/Jõhvi paar Juhan Neiland/Enno Konsa ja kolmanda koha karikad viisid pealinna Roger Viks/Martin Mänd.

Parima amatööride võistlusklassi kuuluvatest mängijatest koostatud paarina olid Sirje Viljaste/Ivar Viljaste üldjärjestuses neljandad, amatööridest järgnesid Tiit Nurm/Tõnis Neiland (ühtlasi parim juunioride paar) ja Priit Koppel/Rene Kundla.

B-turniiri võit (9. koht) kuulus paarile Lauri Lään/Tarmo Väli ning C-turniiri (17. koht) võitsid ja said ühtlasi parima naispaari eriauhinnad Kadri Arunurm ja Janika Karus.

Kokku osales võistlusel 20 paari.

Turniiri raames peetud asetusvõistluse kaks edukamat olid idavirulased: 1. Andres Veski (46 cm) ja 2. Ivar Viljaste (52 cm). Kolmanda koha sai põhiturniiri üks võitjatest Meelis Münt (58 cm).

Järgmised reitingupunktid jagatakse juunikuu viimasel pühapäeval, kui Tallinnason kavas 6. Eesti meistrivõistlused tulistamises.

Individuaalse reitingu punktiarvestus pärast kaht võistlus
Kokku kalendris 16 võistlust, millest mängijal läheb arvesse 12 parema tulemused