Raadio 2s räägiti kolmapäeval petangist
Kuupäev: Kolmapäev, jaanuar 14 @ 11:59:51 EET
Teema: Uudis 2004


Kolmapäevases, 14. jaanuari Raadio 2 saates "Kahega lõunal" oli juttu eeloleva nädalavahetuse petangiturniirist.

Pärast kella 13 eetris olnud usutluses vastas saatejuht Romi Erlachi küsimustele võistluse peakorraldaja Kalju Olmre.

INTERVJUU TEKST

Intervjuu algas küsimusega halli tekkimise kohta, sest talvel ju lume sees mängida ei saa. Kalju seletas, mis ja kuidas. Petanque.ee toimetaja salvestuslint läks käima Kalju järgmistest sõnadest ...

... tegime ruumid soojemaks kui väljas ja maha sai pandud ka mängimiseks sobiv pind.

Mis tähendab mängimiseks sobiv pind? Millega te selle põranda katsite? Veereva põranda peal ei saa ju petanki mängida?

Ei saa. Killustik on seal peal. Asfaldikillustiku peal mängitakse petanki.

On õhkkond ka erinev, kui mäng toimub sees või väljas? Kui erinev see mängijale on?

Erinevus on ikka. Tingimused on erinevad. Juba see, et sees on elekter ja väljas tavavalgus. Meile on sees mängimine uudsem. Eriti nii suures saalis, kui see meil on. Meie hallis on kaheksa rada. Varem oli saal, kus oli kaks rada. Selles suhtes on võimalused laienenud.

Rääkige eelseisvast võistlusest ka. Võistlus algab laupäeva hommikul algusega kell 10. Kuidas täpselt see süsteem on? Kes on oodatud ja kuidas paremad selgitatakse?

Sellest turniirist võivad kõik osa võtta ja praegu on käimas eelregistreerimine. Registreerunud on 11 võistkonda, kaugemad külalised on Võrust, Jõhvist ja ka Venemaalt on kaks võistkonda lubanud tulla. Ja registreerida saab veel ka laupäeval võistluspaigas, nii et kõigil, kel soov osaleda, siis saab seda teha.

Kui kõva petangikäpp peab olema, et tasuks sinna turniirile tulla? Kas see eeldab kolm korda nädalas mängimist? Millise tasemega mängijal on mõtet sinna tulla?

See sõltub sellest, mis eesmärk kellelgi on. Mu arvamus on see, et sellest võivad osa võtta kõik, kel huvi on. Peaasi, et ta petangimängust rõõmu tunneks. Me oleme rohkem turniire teinud selle pärast, et inimesed saaks neist osa võtta ja tunda natuke võistlushõngu, sest see on ikka natuke teine kui treening.

Millises seisus Eestis petank on? Kas harrastajaid ja huvilisi jätkub? Või on see ala selline eksklusiivne ja marginaalne?

Harrastajaid on 60 ringis, kes teevad seda võistlusel käimise eesmärgiga ja kes harrastavad poolprofi tasemel. Muidugi, meil proffe ei ole, kõik on amatöörid, kõik teevad töö kõrvalt. Kuid neid, kes vabal ajal lihtsalt võtavad kuulid kätte ja mängivad, neid on tuhandeid. Aga neid, kes võistlustel käivad, neid 50-60 tuleb, ega neid rohkem tule.

Kui nüüd lõpetuseks natuke petanki kiita, siis mis petangimängu trumbid on? Sest spordialasid, mida harrastada on ju valida sadu. Mis on teie jaoks need aspektid või küljed, mis petangi on teie jaoks lemmikuks teinud?

Minu jaoks on see, et saab palju aega veeta värskes õhus, samuti saab suhelda teiste inimestega, saab tunda võistluspinget. Seada omale eesmärke ja vaadata, kas need täituvad või mitte.

Kas petank eeldab ka füüsilist vormi?

Sellist kindlasti, et jõuaks 6-7 tundi päevas püstijalu olla. Erilist füüsilist vormi pole küll vaja, sest erilist jõudu selle ala juures vaja ei ole.

Et julge pealehakkamine on juba pool võitu?p<> Jah, just. Pealehakkamine on kõige tähtsam, et inimene sooviks tulla ja mängida oma rõõmuks. See on kõige tähtsam.

Öelge veel palun lõpetuseks, kus see hall teil asub, kuhu laupäeva hommikul kell 10 kohale tulla, kes tahavad võistlust jälgida või sellest osa võtta. Kust saab infot?

Hall asub Dvigateli territooriumil, seal on Maestro Petanque'i halli viidad üleval ja sealt leiab halli üles. Infot selle turniiri kohta saab ka meie klubi koduleheküljelt.

See on siis www.petanque.ee?

Ma peast aadressi ei tea, aga seda saab neti.ee'st spordi alt. Seal on Maestro Petanque'i klubi link olemas. Ja saab muidugi ka Eesti alaliidu kodulehelt.

Nii, et kõik petangisõbrad, loodetavasti teade läks kohale, et laupäeval on võimalus võistelda ja võistelda siinsamas Tallinnas ja jõudu proovida. Ja, et külalisi on oodatud ka Venemaalt. Ning, et see kõik toimub laupäeval, 17. jaanuari hommikul kell 10. Meie omalt poolt täname võistluse peakorraldajat Kalju Olmret intervjuu eest.

Palun.

Raadio 2 koduleheküljele saate siit.

Petanque.ee





See artikkel pärineb lehelt Petank Eestis
www.petanque.ee

Selle artikli URL:
www.petanque.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=45